Edukativni program

Što ima u gradu?

Želite li znati što se događa u vašem gradu?  Uključite se u projekt  Što ima u gradu!

Vodimo vas u neke od poznatih i manje poznatih izložbenih prostora i klubova! Provjerimo zajedno moraju li izložbe biti dosadne?

Projekt Što ima u gradu? kroz neformalnu edukaciju omogućava upoznavanje mladih s aktualnim događanjima u muzejima i galerijama grada Zagreba. Organiziranim obilascima aktualnih likovnih događanja kulturnih institucija projekt nadopunjuje i proširuje obrazovanje i informiranost mladih na području likovne kulture, a kroz edukaciju radioničkog tipa (tribine, razgovor s umjetnicima i kustosima, likovne radionice) pridonosi razvoju estetskih osobina, analitičkog promatranja, oblikovnog mišljenja i kreativnosti.

Uočivši nedostatnu uključenost mladih u aktualna kulturna/likovna događanja, te nepoznavanju lokacija  kulturnih institucija svoga grada Udruga 90-60-90 pokrenula je u suradnji s Centrom za kulturu Trešnjevka projekt Što ima u gradu?. Svojim neformalnim pristupom, spajajući obilazak triju kulturnih institucija u dvosatnoj šetnji gradom, projekt na specifičan i originalan način, atraktivan mladima, razbija ustaljenu predodžbu da su izložbe dosadne i nerazumljive. Pristupom novim sadržajima projekt pomiće granice u sagledavanju i doprinosi pogotovo kod mladih razvoju njihovog kritičkog promišljanja i razbijanja stereotipa. Upoznavanjem svoga grada, mladi osvješćuju svoju građansku ulogu i pravo na korištenje javnog prostora, dok korištenjem navedenih institucija istovremeno i kreiraju sliku svog grada.

Kulturne institucije uključene u projekt su: Muzej suvremene umjetnosti, HDLU – Dom hrvatskih likovnih umjetnika, Galerija PM, Umjetnički paviljon, Moderna galerija, Galerije Karas, Galerija Miroslav Kraljević, Klub net.kulture-MAMA, Galerija SC, Galerija Nova, Galerija Klovičevi dvori, Galerija Galženica, Galerija Forum, Fundacija Ivana Meštrovića, Gliptoteka HAZU, Klub Močvara, Strossmayerova galerija starih majstora, Književni klub Booksa, Zagrebački centar za nezavisnu kulturu i mlade -POGON…

Odgojno – obrazovne institucija uključene u projekt: Osnovne i srednje škole Grada Zagreba.